Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Systemy szuflad kuchennych

Swoją nazwę systemy te zawdzięczać mogą właśnie temu, że początkowo powszechnie wykorzystywane były praktycznie tylko w kuchniach, z biegiem czasu zagościły w zdecydowanie większej liczbie domowych pomieszczeń, ale nadal najchętniej wykorzystujemy tego rodzaju szuflady właśnie w kuchni, bowiem gwarantują one praktyczne i wygodne zagospodarowanie przestrzeni.

Zyskać można naprawdę sporo, zwłaszcza jeśli dokonamy porównania z tradycyjnymi szafkami kuchennymi pod względem tego ile rzeczy jesteśmy w stanie w nich tak naprawdę przechować. To czym różnią się one od tradycyjnych szuflad to nie tylko większa ilość miejsca jaką ma do wykorzystania użytkownik, ale także oczywiście brak odgórnego określenia przeznaczania konkretnych szuflad, z czym można się spotkać w przypadku tak zwanych tradycyjnych mebli.

Zmienianie przeznaczenia mebli dzięki systemowi szuflad

Osiąga się to poprzez zastosowanie łatwych do modyfikacji przez zwykłego użytkownika ścianek działowych, które z powodzeniem mogą być dowolnie przestawiane w zależności od aktualnych potrzeb. Można je także całkowicie usunąć i wykorzystywać w pełni dostępną przestrzeń w samej szufladzie. W systemach szufladowych proces ten jest na tyle prosty, że korzystać może z niego w zasadzie każdy, nawet bez posiadania specjalistycznych narzędzi, jednocześnie mamy także gwarancję trwałości zastosowanych ścianek działowych. W ten sposób można szybko zmienić przeznaczenie konkretnych mebli bez konieczności zmiany samych mebli czy w jakimkolwiek stopniu także wystroju kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie szuflad narożnych w szafkach narożnych.

Zalety systemu szuflad

Charakteryzują się one trochę innym układem, ale znakomicie można je wykorzystać na przykład do przechowywania sztućców, jak i większych sprzętów kuchennych. Po wsunięciu taka szuflada może być niemalże całkowicie niewidoczna tak jak i drzwi w szafkach narożnych. Jak zatem widać, jest to dobry sposób na praktyczne zagospodarowanie kuchni. Meble kuchenne mogą być od razu wyposażone w określone systemy szufladowe spośród których wybierać mogą klienci.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz