Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Szafa przesuwna

Podczas wyboru mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrz stawiamy zwykle na trzy istotne cechy: estetykę, wygodę i funkcjonalność. Chcemy urządzić nasz dom w sposób ekonomiczny, który uwzględni odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie i jednocześnie zapewni więcej wolnej przestrzeni. Właśnie te cechy aranżacji wnętrza spełnia każda szafa wnękowa z drzwiami przesuwnymi. Pozwala ona zagospodarować wszystkie kąty i zakamarki, które zazwyczaj zostałyby puste lub wykorzystane w mniejszym stopniu, zaś dzięki różnorodności stylistycznej pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

Zabudowa wnęk może sprawdzić się niemal w każdym miejscu: przy ścianie, pod skosem, w wąskiej lub szerszej przestrzeni, a nawet w niewielkich mieszkaniach na poddaszu. Najczęściej stosowana jest w sypialni lub przedpokoju, gdzie przechowujemy z reguły najwięcej rzeczy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować ją także w kuchni, łazience czy dziecięcym pokoju, o ile oczywiście znajduje się tam odpowiednia ścienna wnęka. W ofertach producentów znajdziemy gotowe systemy do jej zabudowy, zawierające drzwi z prowadnicami, ramami, mechanizmami przesuwnymi i elementami wyposażenia, takimi jak półki, szafki, wysuwane schowki, haczyki czy wieszaki. Wnętrze szafy możemy zagospodarować według własnych upodobań, zwracając uwagę na odpowiednią ilość miejsca na poszczególne przedmioty. Możemy tu bowiem przechowywać nie tylko elementy garderoby, lecz także przedmioty codziennego użytku, np. odkurzacz, suszarkę do włosów, deskę do prasowania, żelazko, kosz na pranie itp. Tak zagospodarowana szafa będzie spełniała funkcję przestronnej garderoby.

Szafy wnękowe mogą posiadać różne rodzaje drzwi: wahadłowe, harmonijkowe i najbardziej popularne przesuwne, montowane w szafach o szerokości powyżej 100 cm. Powinniśmy dopasować je do przede wszystkim do wielkości pomieszczenia i charakteru urządzanego wnętrza. Jeśli decydujemy się na większą szafę, warto pomyśleć o jej oświetleniu. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się natomiast modele z lustrem, które wizualnie powiększają wnętrze.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz