Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Szafa z lustrem jako element dekoracji wnętrza

Szafa z lustrem jako element dekoracji wnętrzaPosiadanie szaf jest w domu po prostu konieczne. Nie da się tego uniknąć, bo gdzieś trzeba trzymać swoje ubrania. Oczywiście istnieją różne awangardowe pomysły, które pozwalają rozwiązać cały problem inaczej, ale nie ma się tutaj co oszukiwać. Nie są to propozycje nadające się do normalnego domu. W zwykłym domu czy mieszkaniu szafa stanąć musi, ale zdecydowanie nie musi to być element negatywny.

Na konieczność posiadania szafy zazwyczaj narzekają najbardziej osoby dysponujące niewielką przestrzenią. Ze względu na swoją funkcję, szafy są zazwyczaj duże i zajmują dużo miejsca. Powoduje to zmniejszenie ilości dostępnej przestrzeni, wywołany zostaje efekt klaustrofobicznego ścisku, a całość pokoju zmniejsza się jeszcze bardziej przez ograniczenie ilości swobodnie rozpraszającego się światła. Tym problemom można zaradzić poprzez wykorzystanie szafy z lustrem.

Użyteczność szaf z lustrem

W większości przypadków szafy z lustrem wybierane są ze względu na ich dodatkową użyteczność, czyli możliwość przejrzenia się zaraz po wybraniu stroju. Lustra w szafach są też duże, więc jest to bardzo wygodne. Często w praktyce istotniejsze stają się jednak kwestie związane z estetyką, ponieważ szafy z lustrem są w stanie użyczyć wielu efektów aranżacyjnych, które zapewniają same lustra.

Powiększenie wnętrza

Lustro jest narzędziem wykorzystywanym przez osoby projektujące wnętrza do ich wizualnego powieszania i doświetlania. Obie te funkcje realizowane są zawsze i wszędzie, co oznacza, że nie trzeba jakoś specjalnie zmieniać pomieszczeń, by wstawienie do nich szafy z lustrem dało efekt wizualnego powiększenia przestrzeni. Niezależnie od tego, skąd będzie pochodziło światło, uzyska się także efekt wyraźnego rozjaśnienia pomieszczenia. Podkreślmy też, że nie dochodzi tutaj do ograniczenia podstawowej funkcji szafy, jaka jest po prostu przechowywanie ubrań, jak również lustro sprawdzające się przede wszystkim jako znakomity dodatek do pomieszczenia, w żaden sposób nie różni się od zwykłego lustra, więc można z niego korzystać normalnie przy dobieraniu stroju.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz