Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak ważne są meble w twoim biurze

Szafy przesuwane robione na zamówienie

Szafy są jednym z najbardziej podstawowych rodzajów mebli stosowanych w domach i mieszkaniach. Częściej to właśnie w mieszkaniach znajdziemy specjalne szafy przesuwne robione na zamówienie pracodawcy.

Pozwala to na optymalne wykorzystanie miejsca w tym także specjalnych wnęk. Oczywiście we wnęce umieścić można zwyczajną szafę czy też kredens jak ma to miejsce na przykład w kuchni, ale w ten sposób ciężko jest optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, poza tym otwieranie lub zamykanie takiej szafki może być z wielu powodów dosyć mocno kłopotliwe.

Szafy na zamówienie

Miejsce na książki: komody, witryny i inne rozwiązaniaZupełnie inaczej jest jeśli chodzi o szafy przesuwane tworzone na specjalne zamówienie. Wtedy to nie my musimy dostosować się do znajdującej się w mieszkaniu wnęki, a wręcz przeciwnie to właśnie meble są dostosowywane do wnęki, dzięki czemu możliwa jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni, oraz dostosowanie szafy do tego co będzie w niej przechowywane. Inaczej zaprojektowane będą przecież szafki w których przechowywać będziemy sprzęty domowe, a inaczej te w których znajdować będą się ubrania, w obu przypadkach wymaga to nieco innego rodzaju zagospodarowania szafki znajdującej się w pomieszczeniu. Także drzwi takiej szafy mogą funkcjonować już zupełnie inaczej niż w przypadku tradycyjnych mebli stosowanych w zwykłych pomieszczeniach.

Drzwi przesuwane

Meble do sypialni toaletkaBardzo popularne są drzwi przesuwane, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w zasadzie w każdej szafie tego typu, o wiele lepiej będą się one oczywiście sprawdzały w przypadku zastosowania ich w większych szafkach przesuwanych. Jest to nie tylko oszczędność miejsca, ale także sposób na zmianę aranżacji wnętrza. Z powodzeniem wszystkie lub tylko część drzwi w szafie przesuwanej może być wyposażona w lustra, co nie tylko zwiększa użyteczność szafy przesuwanej, ale także ma wpływ na zmianę oświetlenia w konkretnym wnętrzu. Koszty wykonania takiej szafy mogą być zbliżone do kosztów zakupu gotowego mebla, ale należy liczyć się z koniecznością pewnych utrudnień w momencie kiedy takie meble będą instalowane. Szyny po których poruszać będą się drzwi szafy przesuwanej często są przytwierdzane zarówno do podłogi jak i sufitu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz