Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Sztuka nie tylko dla koneserów

Sztuka nie tylko dla koneserów

Kiedyś znany aktor na scenie twierdził, że śpiewać każdy może, czy to lepiej lub gorzej, a czy podobnie jest z malowaniem?

Odwiedzając muzea i galerie sztuki wiele razy zastanawiamy się, stojąc przed znanym obrazem, na którym nie do końca wiemy co jest namalowane, czy my nie moglibyśmy takie obrazy tak namalować, a nawet ładniej. Czasem czy ruchy pędzlem mogą być bardziej wartościowe niż realistyczny portret jakiejś osoby, na którym uwzględniono wszystkie cienie i proporcje.

O gustach…się dyskutuje

 

Koneserzy twierdzą, że sztuka jest niemożliwa do określenia, ze względu na różne gusta i modę, która kształtuje upodobania różnych kolekcjonerów. Jedno jest pewne, że nawet nie znając się na wielkich dziełach znanych artystów, możemy mieć swoje zdanie na temat danej dziedziny sztuki i rodzajów techniki na przykład malarskiej, w której konkretne obrazy mogą być namalowane. Czasem malowidło na płótnie może nie mieć dużej wartości materialnej, ale we wnętrzu naszego mieszkania prezentuje się ślicznie, a także elegancko komponuje się z kolorem ścian i elegancją mebli.

Otwórzmy się na obrazy

 

Malowanie obrazów nie jest czynnością łatwą, szczególnie kiedy chcemy nasze dzieło pokazać światu, a przynajmniej rodzinie i znajomym. Jeżeli czujemy, że nie jesteśmy w stanie sprostać zadaniu i mamy problem z postawieniem kilku podstawowych kresek lub doborem odpowiednich kolorów, to lepiej zwrócić się do artystów, którzy na konkretne zamówienie, mogą takie obrazy namalować, oczywiście za odpowiednią gratyfikacją. Możemy stać się szczęśliwymi właścicielami płótna, które może prezentować piękny akt kobiecy i zawieszone na ścianie nad łóżkiem, może dodać pikanterii w naszej sypialni. Malowanie obrazów pobudza wszystkie zmysły, które odbierając świat dookoła, spływają do jednego pędzla i kierując ręką przelewają go na papier, tworząc piękny, kolorowy przekaz. Sztuka jest właśnie tym przekazem, w jaki sposób artysta odbiera otaczający nas świat i w jaki sposób oddaje nam go przerobiony przez jego subiektywny sposób postrzegania rzeczywistości.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz