Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Sztuka obróbki betonu komórkowego

Sztuka obróbki betonu komórkowego

Zarówno bloczki, jak i płyty z betonu komórkowego cieszą się rosnącą popularnością na budowach. Ich cięcie nadal sprawia jednak wrażenie problematycznego. Na szczęście, pytanie o to, jakiej piły do betonu używać, nie musi pozostawać bez odpowiedzi.

Beton komórkowy bez tajemnic

Dlaczego beton komórkowy jest tak wyjątkowy? Wydaje się, że sekretem pozostaje niezmiennie technologia jego produkcji. Ta polega na wprowadzaniu do mieszanki cementowej gazu. Przeważnie jest to powietrze i to właśnie ono sprawia, że w strukturze betonu tworzą się jednorodne pory. Dzięki temu materiał nie jest ciężki, a jednocześnie wcale nie traci charakterystycznych dla siebie właściwości izolacyjnych. Beton komórkowy to znakomity budulec, a jego struktura sprawia, że jest to jednocześnie budulec, którego obróbka wcale nie jest skomplikowana.

Piła do betonu i jej cechy

Beton komórkowy można ciąć na przynajmniej kilka sposobów. Jeśli jednak poddamy analizie te, które cieszą się największą popularnością, z pewnością dostrzeżemy, że prym będzie wiodła wśród nich piła widłowa. Może być ona wykorzystywana także do cięcia drewna, co wskazuje na jej pierwszą, wysoko cenioną zaletę – uniwersalność. Tym, co sprawia, że piła widłowa pozostawia konkurencję daleko w tyle, wydaje się być przede wszystkim specyficzny kształt jej zębów. Oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Zobacz więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/.

Duże grono zwolenników mają także specjalne piły dedykowane do obróbki betonu komórkowego. Ich producenci przeważnie akcentują to, że są to rozwiązania niezawodne, wiele zależy jednak przede wszystkim od umiejętności ich operatora. Co warte podkreślenia, choć to piły elektryczne są obecnie wybierane najczęściej, wcale nie musimy koncentrować się jedynie na nich. Równie dobrze sprawdzają się piły ręczne, których niewielkie rozmiary i dają się nam we znaki dopiero wtedy, gdy musimy pracować przy obrabianiu dużej liczby płyt. W pewnych okolicznościach opłacalne są też klasyczne piły do drewna i metalu, łatwiej jednak o ich uszkodzenie.

Przeczytaj również: