Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Sztuka w każdym domu

Sztuka w każdym domu

Obrazy pochodzące spod pędzli najwybitniejszych malarzy kojarzą się większości z nas przede wszystkim z dobrą inwestycją pieniędzy i bogactwem.

Oglądając filmy i programy telewizyjne bardzo często obrazy dostrzegamy w zamkach i pałacach oraz w willach bardzo zamożnych osób. Nie może zatem dziwić fakt, że obrazy postrzegane są, jako luksus przysługujący jedynie najbogatszym członkom społeczeństwa.

Na jakie dzieła warto zwrócić uwagę?

Sztuka, jaką bez wątpienia jest malarstwo jest jednak dostępna dla wszystkich. Przecież na ścianach naszych mieszkań i domów nie muszą wisieć dzieła Picassa, Van Gogha, czy Canaletto. Na ścianach naszych domów i mieszkań możemy powiesić obrazy wychodzące spod ręki studentów Akademii Sztuk Pięknych, czy też uczniów liceów plastycznych. Dzieła te niejednokrotnie prezentują się równie okazale, co dzieła najwybitniejszych twórców. Malowanie obrazów, to przecież codzienność adeptów sztuki malarskiej w drodze do osiągnięcia wysokiego poziomu artyzmu. Zatem bardzo często obrazy studentów studiów plastycznych, czy też uczniów liceów o tym samym profilu można kupić dosłownie za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.

Sztuka dla masowego odbiorcy

Nie można zatem patrzeć na sztukę, a przede wszystkim na malarstwo, jako coś dostępnego wyłącznie dla elit. Dzieła sztuki, przy których tworzeniu artysta uwalnia swoją duszę są dostępne dla osób niezamożnych. Zatem każdy może w swoim domu stworzyć pewną atmosferę elitarności poprzez dzieła sztuki współczesnych młodych twórców, z których być może wyrosną wybitni artyści.
Niestety rozwój elektroniki, komputerów i oprogramowania sprawił, że wielu studentów akademii sztuk pięknych, jako swoją specjalizację wybiera grafikę komputerową widząc w niej możliwość uzyskiwania dużo lepszych zarobków. Sztuka plastyczna w wydaniu elektronicznym przez wielu nie jest traktowana w kategoriach sztuki, a coraz bardziej jest postrzegana, jako dział informatyki. Grafikom komputerowym częściej przypisywany jest tytuł inżyniera niż artysty. Warto podkreślić, że zapotrzebowanie na grafikę komputerową jest olbrzymie i najczęściej związane jest z działalnością promocyjną i reklamową.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz