Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Trzy rzeczy, których nie wiesz o pizzy

Trzy rzeczy, których nie wiesz o pizzy

Odwiedzając Katowice z pewnością szybko zwrócimy uwagę na to, że liczba pizzerii w tym mieście jest imponująca. Ślązacy kochają pizzę zarówno za jej smak, jak i łatwość przygotowania. Liczba lokali, w których można ją zamówić imponuje, a przecież nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby przygotować ją także w domu. Czy jednak oznacza to, że wiemy o pizzy wszystko? Okazuje się, że nie. Oto ciekawostki, które każdego zaskoczą!

Kto wymyślił pizzę?

Mieszkańcy Katowic z pewnością nie będą mieli problemów z odpowiedzią na pytanie o to, komu zawdzięczamy pizzę. To włoska potrawa narodowa i lepiej nie próbować polemizować z mieszkańcami słonecznej Italii. Prawdą jest jednak i to, że potrawy przypominające dzisiejszą pizzę pojawiały się znacznie wcześniej. Znawcy starożytności zwracają uwagę choćby na płaskie chleby smarowane oliwą i czosnkiem i posypywane ziołami, jakie wypiekali starożytni Grecy. Potrawa była na tyle smaczna, że zadomowiła się także w starożytnym Rzymie, być może więc Grecy również powinni przypisywać sobie przynajmniej część zasług w tym zakresie?

Zamów pizzę ze strony https://www.pizzadominium.pl/lokale/katowice!

Czy pizza ma swoje święto?

Przeglądając współczesne kalendarze z pewnością szybko zwrócimy uwagę na to, że zapisano w nich sporo nietypowych świąt. Nietrudno się więc domyślić, że pizza także otrzymała swój dzień. Jej zwolennicy uważają, że każda okazja jest dobra, jeśli chcemy spróbować, jak smakuje pizza, jeśli jednak potrzebujemy do tego szczególnej zachęty, pamiętajmy, że światowy dzień pizzy wypada 9 lutego.  Tego dnia pizzerie nie tylko w Katowicach, ale i w innych polskich miastach organizują ciekawe promocje, odbywają się zawody w jedzeniu pizzy na czas, a osoby, które zamówią pizzę do domu, mogą liczyć na specjalne rabaty. To znakomity dzień na testowanie nowych smaków.

Najwięcej pizzy jedzą…. Norwegowie

Badania dotyczące ilości pizzy zjedzonej przez mieszkańców konkretnych państw przynoszą zaskakujące rezultaty. Okazuje się, że najwięcej pizzy na jednego mieszkańca je się nie w Stanach Zjednoczonych i nie we Włoszech, ale w Norwegii.

Przeczytaj również: