Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Ubezpieczenie opon samochodowych

Ubezpieczenie opon samochodowych

Wybierając najkorzystniejszy pakiet dobrowolnych ubezpieczeń, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres naszej ochrony.

Planując ubezpieczenie samochodu, warto zastanowić się nad dodatkowymi doubezpieczeniami, które mogą pokryć koszty wyselekcjonowanych szkód i nie ukrywajmy, bardzo ułatwić nam życie. Dodatkowym atutem takiego dodatkowego ubezpieczenia jest fakt, że likwidacja szkody z niego nie wpływa na naszą szkodowość ogólną i nie ma przełożenia na wzrost składki ubezpieczenia autocasco (AC) w kolejnym okresie ubezpieczeniowym, co miałoby miejsce, gdybyśmy likwidowali szkodą z AC. Takim dodatkowym ubezpieczeniem warto objąć najwrażliwsze części samochodu, jakimi niezaprzeczalnie są szyby oraz opony.

Ubezpieczenie opon pozwala na realizacje całego pakietu usług związanych z wymianą oraz naprawą opon

Wiadomo, że opona może ulec uszkodzeniu w każdej sytuacji, niepotrzebna jest do tego stłuczka ani kolizja. I zazwyczaj „łapiemy gumę „w najmniej odpowiednim momencie, kiedy jej szybka, sprawna, własnoręczna wymiana może nie być możliwa lub bardzo utrudniona. Przed wyborem danego ubezpieczenia dodatkowego warto sprawdzić zakres usług, jakie są oferowane i jak rozliczana jest szkoda. W większości towarzystw ubezpieczeniowych na przykład nie ma możliwości zwrotu poniesionych przez nas kosztów – holowania auta lub wymiany opon. Te usługi powinny być zorganizowane przez partnerskie warsztaty i firmy ubezpieczyciela.

Odszkodowanie

Warto też sprawdzić, czy w wybranym przez nas wariancie ubezpieczenia ubezpieczyciel przewiduje odszkodowanie także w sytuacji kradzieży naszych opon. Zazwyczaj ubezpieczenie opon nie obejmuje tego ryzyka, tylko uszkodzenie (i wymianę bądź naprawę). Ewentualna kradzież opon będzie raczej likwidowana z naszej polisy autocasco. Warto też wspomnieć, że aby wykupić samo ubezpieczenie opon nie musimy mieć ubezpieczenia w danym towarzystwie, chociaż oczywiście z uwagi na proces likwidacji szkody oraz wysokość składki najkorzystniej jest kupować takie ubezpieczenia pakietowo łącznie z innymi produktami dotyczącymi danego majątku i różnych ryzyk.
Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-opon/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz