Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Umiejętność malowania obrazów

Umiejętność malowania obrazów

Jak mawiał Albert Einstein geniusz to 10 procent talentu i 90 procent ciężkiej pracy. Zasadę tę możemy odnieść do wielu dziedzin życia.

We współczesnym świecie nie ma już chyba miejsca na porywy romantyków, którzy rzucają się w życie z okrzykiem na ustach bez odpowiedniego przygotowania. Bardzo dobrze widać to w sporcie, gdzie najwięksi mistrzowie oprócz posiadania talentu podkreślają, że sukces zawdzięczają ciężkim treningom.

Bez podstaw ani rusz

 

Problem ten również możemy odnieść do tak niewymiernej dziedziny jaką jest sztuka. Wprawdzie wydawać się może, że do uprawiania współczesnej sztuki nie jest potrzebna jakaś wyuczona szczególnie umiejętność jaką jest malowanie obrazów, jednakże to tylko pozory. Aby móc coś przekształcić i przedstawić w formie odrealnionej należy wcześniej nauczyć się podstaw. I choćby ktoś miał bardzo duży talent, to bez wkładu odpowiedniej pracy nie uda mu się namalować obrazu, którym zachwycać się będzie większe grono osób. Istnieje wiele możliwości nabycia i doskonalenia swoich umiejętności malarskich.

Drogi do nabycia umiejętności malarskich

Oprócz oczywistych i naturalnych jaką jest droga formalnej edukacji poprzez liceum plastyczne i studia na Akademii Sztuk Pięknych, możemy rozwijać się w tym kierunku w inne sposób. Istnieje wiele kanałów na You Tubie, również w języku polskim, które oferują przyspieszone kursy mówiące o tym jak malować obrazy. Można zakupić poradniki książkowe i doskonalić swoje umiejętności posługując się wskazówkami tam zawartymi. Co więcej można sięgnąć po kursy organizowane przez różnego rodzaju instytucje kultury.

Rynek wychodzi naprzeciw twórcom – amatorom oferując wiele rozwiązań służących do malowania obrazów. Wielość form podobrazi, pędzli, rodzajów farb, czy też innych środków służących do kreacji jest ogromna. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, jeszcze nigdy malowanie obrazów nie było tak proste pod tym względem. Sztuka to też niezły interes, jeżeli podszkolimy własne umiejętności to może staniemy się na tyle biegli, że nasze obrazy zaczną się sprzedawać i dodatkowo nasze hobby przyniesie nam wymierny zysk.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz