Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Urządzamy pierwsze mieszkanie

Urządzanie swojego mieszkania wymaga podjęcia kilku różnorodnych decyzji. Część z nich wiąże się z dobraniem odpowiedniego wyposażenia do mieszkania.

Inna część wiąże się z dobraniem odpowiedniego umeblowania, a jeszcze inne wymagają dobrania odpowiednich dodatków.

Zachowaj harmonię

Wszystko powinno być przemyślane, zgrane i odpowiednio do siebie dobrane, tak żeby mieszkanie charakteryzowała przede wszystkim harmonia. W przeciwnym razie nie uzyska ono takiego wyrazu, jakiego byśmy oczekiwali. I tak, zdecydować trzeba o wszystkim, jak już wspomniano, w tym również o drzwiach. Jakie drzwi chcemy do swojego mieszkania, oczywiście, nie chodzi tutaj o te wejściowe, to jest zupełnie inna historia. Chodzi o te drzwi, które będą oddzielały poszczególne pomieszczenia w naszym domu. Chcemy przecież zapewnić wszystkim domownikom prywatność i intymność, a to można uzyskać zamykając drzwi od swojego pokoju. Jednym z rozwiązań mogą być na przykład drzwi harmonijkowe. Oczywiście, są to bardzo specyficzne drzwi, które są może nieco mniej wygłuszające, mniej izolują dźwiękowo, jednak nie są one wcale złe.

Oszczędność miejsca

Urządzamy pierwsze mieszkanieDrzwi harmonijkowe zajmują bardzo mało miejsca, nie wymagają uwzględnienia specjalnego miejsca na skrzydło otwartych drzwi. Można je dostać zarówno w marketach budowlanych, jak i w lokalnych zakładach stolarskich, takich jak http://www.klaczak.com.pl/. Innym rodzajem są drzwi składane. Warto również im się przyjrzeć. Są pewną odmianą harmonijkowych, choć też nie do końca. Drzwi składane również pozwalają nam na oszczędzenie miejsca, które zwykle zajmują drzwi uchylane. Ich zasada działania jest niezwykle prosta i łatwa. Zwyczajnie, podczas otwierania, niejako łamią się one w pół i zsuwają do jednej strony futryny. To bardzo oryginalne i ładne rozwiązanie. Przy czym, te drzwi są już znacznie bardziej izolujące niż wersja harmonijkowa – przeczytaj opis: http://www.klaczak.com.pl/oferta/drzwi/skladane. Oczywiście, jeżeli ktoś jest zwolennikiem drzwi tradycyjnych, to jak najbardziej z nich również może w swoim domu skorzystać, jest to przecież indywidualna decyzja każdego z nas. Ważne, by mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach drzwi na wymiar to raczej norma, coraz mniej jest drzwi tak zwanych „standardowych”.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz