Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Urządzamy pokój dla niemowlęcia

Pojawienie się w naszym domu niemowlęcia z pewnością wiąże się z niewypowiedzianą radością. Bardzo często mamy ochotę spędzać z naszą pociechą każdą wolną chwilę, dlatego decydujemy się na ustawienie łóżeczka albo kołyski dziecięcej w naszej sypialni.

Tłumaczymy to tym, że znacznie łatwiej będzie nam wstawać w nocy, by nakarmić malucha i by móc w trakcie nocy sprawdzać, czy niemowlę śpi spokojnie. Jest to oczywiście niezmiernie wygodne, jednak wiadomo, że taki układ nie może trwać wiecznie i prędzej czy później trzeba będzie pomyśleć o urządzeniu pokoju dla naszego niemowlęcia. Oto kilka wskazówek jak powinien wyglądać pokój dla maluszka.

Klimat pokoju dziecięcego

Przede wszystkim, zadbajmy o odpowiedni klimat pokoju. Kupmy pastelowe, delikatne mebelki dziecięce. Warto abyśmy zrezygnowali z żywych, jaskrawych kolorów – one mogą poczekać, aż dziecko podrośnie. Na początku swojego życia, nasz malucha powinien być otaczany przez jasne barwy, działające uspokajająco i kojąco. Doskonałym pomysłem będą białe meble dla dzieci, które w połączeniu z pastelowym kolorem ścian wyglądać będą prześlicznie. Oczywiście nie pozwólmy, aby pokój dziecka wyglądał mdło. Zainwestujmy w dodatki o nieco bardziej wyrazistych barwach, takich jak na przykład granatowa kokardka na kołyskę, czy też ozdoby stojące na szafkach. Każdy z nas z pewnością zdaje również sobie sprawę z tego, że meble dla niemowlęcia powinny być odpowiednio zabezpieczone. Należy zrezygnować z mebli posiadających ostre krawędzie lub wystające klamki, ponieważ będzie to oznaczało konieczność zabezpieczania ich, kiedy tylko nasza pociecha zacznie raczkować.

Solidnie wykonane meble

Wszystkim rodzicom zastanawiającym się, gdzie zakupić meble idealne do pokoju niemowlęcia, polecamy zapoznanie się z ofertą sklepu meblowego Elies. Można tutaj znaleźć przepiękne aranżacje stworzone z myślą o pokoju małego dziecka. Meble wykonane są z bardzo solidnych materiałów, są również w pełni bezpieczne dla naszej pociechy. Z pewnością przypadną one do gustu wszystkim rodzicom, poszukującym inspiracji.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz