Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Urządzamy pokój dla ucznia

Urządzając pokój dla ucznia a nawet dla przedszkolaka warto myśleć o tym w kategoriach przyszłości i tego, ze rosnące dziecko to też zwykle rosnące a co najmniej zmieniające się potrzeby. Dlatego warto tak zaplanować sprzęty i meble, które będą w tym pokoju, żeby nie trzeba było wymieniać całego wyposażenia co kilka lat.

Urządzasz pokój malucha, myśl o nastolatku

Jeśli chcemy naprawdę ekonomicznie i rozwojowo urządzić pokój dla dziecka rozdzielmy te sprzęty, które muszą być dostosowane wyraźnie do wieku na przykład niemowlaka lub przedszkolaka, a które z powodzeniem może używać zarówno przedszkolak jak i uczeń czy nawet student. Urządzając pokój dla ucznia podstawówki możemy już spokojnie kupować meble młodzieżowe. Młody człowiek doceni na pewno poważne traktowanie a nie uszczęśliwianie go infantylnymi mebelkami w misie, a my oszczędzimy sporo unikając wymiany mebli za kilka lat. Lepiej zainwestować w łatwo demontowane elementy, akcesoria i dodatki, które podkreślą wiek i charakter dziecka. Natomiast wyposażenie właściwe mogą z powodzeniem stanowić pełnowymiarowe meble młodzieżowe.

Strefy do zadań specjalnych

W najmniejszym nawet pomieszczeniu postarajmy się by wszystkie funkcje jakie mają spełnić meble młodzieżowe nie były skumulowane w jednym miejscu. Warto zaplanować strefy oddzielnie do spania, nauki i zabawy. Oczywiście im mniejszy pokój, im mniejszą powierzchnią dysponujemy tym bardziej musimy stawiać na ergonomiczne i kompaktowe rozwiązania. W pokoju ucznia powinno być miejsce do odpoczynku, zabawy, nauki. Warto wydzielić przestrzeń do przyjmowania gości. Być może twoje dziecko ma jakieś dodatkowe potrzeby związane ze swoim hobby, zajęciami dodatkowymi itp. To też należy brać pod uwagę aranżując pokój dziecka. Czasem to będzie tylko dodatkowa gablota na trofea sportowe ale czasem sporo miejsca na rozstawienie perkusji.

Ważne detale

Pamiętajmy że poza zabawą nasze dziecko będzie spędzało sporo czasu na nauce. Bardzo ważne jest by przy biurku było dodatkowe, odpowiednie źródło światła. Idealne biurko powinno mieć także możliwość regulacji wysokości blatu, co pozwoli dostosować je do rosnącego dziecka. Jeśli to możliwe także regulacje kąta nachylenia, co ułatwi różne czynności.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz