Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Malarstwo - sztuka dla każdego

Urządzanie nowoczesnej łazienki

Nareszcie możemy zmienić wygląd naszej łazienki. Trzeba tylko zdecydować się na małą rewolucję, czyli remont.

Oczywiście będzie trochę zamieszania, ale przecież chodzi nam o zmianę na lepsze, a w ogóle zmiany są pożądane. Nie można stać w miejscu.

Decyzja i realizacja

Jeżeli więc już podejmiemy tak ważną decyzję w naszym życiu, przystąpmy do jej realizacji. Stwórzmy wizualizację naszej łazienki. Ma ona być realizacją naszych estetycznych wymogów i prozaicznych potrzeb. Najważniejsze będą kafle. Dzisiaj modne są duże i jednokolorowe. Jak najbardziej można łączyć kolory, zestawiać je ze sobą tak, aby przyciągały nasz wzrok. Pamiętajmy, że nowoczesne wnętrza nie potrzebują zbyt dużo dekorów. Może to bowiem zakłócić ich charakter. Ważnym elementem w takim wnętrzu będzie także oświetlenie. Musi dobrze oświetlić całość, a także sprawić, że zrobienie porannego makijażu, czy też ogolenie bez zacięć zarostu nie będzie problemem. Najlepiej poszukać w sklepach, w których sprzedają nowoczesne kinkiety. Duży wybór modeli pozwoli nam dopasować odpowiadające naszym potrzebom kinkiety do łazienki.

Światło na właściwym miejscu

Urządzanie nowoczesnej łazienkiKiedy zamontujemy na wykafelkowanej już ścianie odpowiednią lampę, trzeba będzie przyjrzeć się całości. W naszej łazience wszystko musi być na właściwym miejscu. Dlatego trzeba się zdecydować, czy montujemy wannę, czy też kabinę prysznicową. Idealnie byłoby, gdybyśmy posiadali taką powierzchnię, na której można umieścić i to, i to, ale niestety rzadko tak bywa w mieszkaniach w bloku. Dlatego trzeba się na coś zdecydować. Dziś większość ludzi decyduje się na kabiny, bo są praktyczniejsze i bardziej funkcjonalne niż wanny. Ale któż z nas nie lubi czasami porelaksować się w gorącej kąpieli. Trzeba się zdecydować – wygoda, czy komfort. Ważnym urządzeniem w łazience będzie także bidet. Już coraz częściej montujemy go w naszych mieszkaniach, chociaż to wciąż jeszcze urządzenie nie pierwszej potrzeby. Jak więc widać, remont łazienki wymaga od nas nie tylko środków pieniężnych, ale także, a może przede wszystkim, głębokiego przemyślenia.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz