Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Urządzenie idealnego wnętrza nie musi być wyzwaniem.

Remont i urządzania mieszkania to wcale nie łatwa sztuka. Często popełniamy podstawowe błędy, takie jak źle dobrana kolorystyka wnętrz lub zagracanie przestrzeni. Warto więc sprawdzić co zrobić, aby mieć idealne mieszkanie, w którym będziemy się czuć bardzo dobrze o każdej porze dnia i nocy.

Jak przetrwać remont

Zdarza się, że podczas remontu wyskakuje pewna usterka, a potem kolejna i z tygodnia prac robi się miesiąc. Warto więc najpierw ustalić z ekipą remontową plan prac, zaczynając od sprawdzenia instalacji, których położenie zajmuje najwięcej czasu lub też wymaga największych prac budowlanych. Kolejno warto wybrać płytki podłogowe, kafelki ścienne, panele i inne elementy, które sprawią, że mieszkanie znów będzie do użytku. Na sam koniec trzeba zostawić malowanie wnętrz i umeblowanie.

Zakupy z głową

Wiele osób już przed rozpoczęciem remontu ma plan, jak ustawić meble, co kupić jakie kolory ścian wybrać, ale po długo wyczekiwanej wycieczce do sklepów meblowych może okazać się, że tych mebli już nie ma, a tamte farby do wnętrz wycofano, bo nie były popularne wśród klientów. Jednak nie warto zostawiać takich zakupów na ostatnią chwilę. Dobrze jest mieć choć zarys tego jak chcemy po remoncie urządzić mieszkanie i dostosować swoje oczekiwania do tego, co znajdziemy w aktualnych kolekcjach sklepów meblowych.

Można też od razu w salonie meblowym podpatrzeć na ustawienia gotowych zestawów mebli i jeden z nich wybrać, a potem odwzorować takie pomieszczenie u siebie. Wtedy nie trzeba będzie kombinować ani z ustawieniem mebli, aby ładnie wyglądały, ani z dobieraniem kolorystyki, ponieważ już mamy idealny wzór. Spokojnie można też jako inspiracje wykorzystać propozycje z czasopism wnętrzarskich.

Idealne, ale nasze wnętrze

Gotowe aranżacje mają to do siebie, że nie ma w nich miejsca na wyrażenie siebie. Jednak dają nam wzór do którego można dążyć. Jeśli podobają nam się meble lub dodatki, ale kolory ścian już nie, spokojnie możemy wybrać takie barwy, jakie nam odpowiadają. W końcu to my mamy się czuć w mieszkaniu dobrze, a nie redaktor gazety czy właściciel salonu meblowego. Dobrym rozwiązaniem jest też wybranie samodzielnie dodatków, które będą nam się kojarzyć z miłymi chwilami.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz