Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak urządzić mały pokój dla ucznia?

Metraż, który przy niemowlaku wydawał się idealny a przy przedszkolaku przytulny zaczyna być dużym ograniczeniem kiedy dziecko idzie do szkoły. Już nie wystarczy w jego pokoju miejsce do spania i przestrzeń do zabawy.

Nowe obowiązki i inaczej zorganizowane życie towarzyskie małego ucznia wymusza poszukiwanie nowych, ergonomicznych  rozwiązań. Warto rozważyć kilka pomysłów na urządzenie małego pokoju dla uczącego się szkraba.

Oszczędzamy miejsce dzięki rozwiązaniom piętrowym

Dobrze zorganizowane miejsce do pracy, nauki to podstawa gdy planujemy urządzanie pokoju dla ucznia. Łóżka piętrowe z biurkiem to doskonały pomysł na ergonomiczne zaaranżowanie najważniejszych, nieodzownych przestrzeni w pomieszczeniu gdzie większość czasu przebywa uczące się dziecko. W takim rozwiązaniu oszczędzamy całą przestrzeń, którą zwyczajowo zajmowałoby łóżko. Jest ono wbudowanie na antresoli, którą tworzy przedłużenie biurka. Łóżka piętrowe z biurkiem mogą być zarówno w lekkiej konstrukcji metalowej jak i solidniejszej – drewnianej. W tym drugim wypadku warto by w skład tego zestawu wchodziła szafa, a np. część pod schodkami prowadzącymi wykorzystana była na dodatkowe szuflady. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy właściwie wstawiać innych mebli i oszczędzamy masę miejsca, które może służyć do zabawy.

Co kryje szuflada?

Dla tych, którzy mają lęk wysokości, albo boją się spaść z piętrowego łóżka można rozważyć odwrotny stelaż. Otóż łóżko wsuwane jest pod biurko, które stoi na niewielkiej platformie. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy dużo miejsca w ciągu dnia, kiedy łóżko po prostu chowamy na czas gdy nikt w nim nie śpi. Ponadto całość wygląda estetycznie, a nasz mały uczeń jest gotowy w każdej chwili na niespodziewane odwiedziny kolegów.

Stolik dla gości

Życie młodego człowieka to nie tylko nauka. Warto zadbać o miejsce gdzie będzie mógł usiąść z kolegami. Dobrym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń jest niewielki stolik przytwierdzony do ściany zawiasem. Dzięki temu rozwiązaniu po skończonej zabawie stolik wraca na swoje miejsce przy ścianie nie zajmując dodatkowego miejsca w pokoju.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz