Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wokół kopalni – kilka ważnych informacji

Wokół kopalni – kilka ważnych informacjiWydawać by się mogło, że nasze kopalnie mają już za sobą czasy świetności, ale okazuje się, że tak nie jest, Wprawdzie niektóre z nich już zostały zamknięte, ale nadal przecież wiele z nich pracuje pełną parą, ponieważ nasza gospodarka niezmiennie oparta jest na węglu. Nie trzeba chyba nawet tego specjalnie uświadamiać, bo doskonale to wszyscy wiedzą.

Węgiel

Nietrudno to zresztą zauważyć, gdyż nadal jeszcze częściej w naszych piecach co. palimy węglem czy ekogroszkiem niż jakimikolwiek innymi materiałami opałowymi. Żadna kopalnia nie może chyba narzekać na brak klientów. W zdecydowanej większości są to poważni odbiorcy, czyli ciepłownie czy elektrownie, ale też przedsiębiorcy, którzy prowadzą składy opałowe, w których z kolei zaopatrują się indywidualni odbiorcy. Każdy tego rodzaju punkt usługowy z reguły ma swoje kopalnie, z których pozyskuje węgiel. Ma to znaczenie, gdyż klienci przyzwyczajają się do węgla o określonych parametrach, bo to z kolei ma znaczenie już przy samym spaleniu w bardziej inteligentnych kotłach co.

Gaz ziemny

Skoro już jesteśmy przy materiałach opałowych, warto wspomnieć jeszcze o innym źródle ciepła, jakim jest gaz ziemny. Coraz więcej osób przestawia się na takie ogrzewanie systemowe. Nie wszędzie wprawdzie mamy dostęp do gazu ziemnego, ale wszędzie tam, gdzie można z niego korzystać, warto to robić. Po pierwsze, podłączenie się do takiej sieci sprawia, że nie musimy już instalować na swojej posesji zbiornika na gaz. Po drugie, gaz ziemny jest niezwykle wygodny w użyciu, bo wystarczy tylko zainwestować w odpowiednią instalację w domu, a już praktycznie mamy problem z ogrzewaniem budynku oraz wody z głowy. Po trzecie, nie musimy borykać się z popiołami czy wszędobylskim kurzem, jakich nie unikniemy, gdy palimy węglem ekogroszkiem czy nawet pelletem. Tak więc, już chyba tylko te trzy argumenty wystarczą, aby potwierdzić walory gazu ziemnego jako materiału opałowego. Nic dziwnego, że coraz więcej osób przechodzi na taki system grzewczy. Wzrasta też liczba domów opalanych gazem z butli. To też jest wygodne.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz