Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Wrocławski rynek nieruchomości

Wrocławski rynek nieruchomości

Najnowsze badania rynkowe wskazują, że sprzedaż mieszkań we Wrocławiu od lat utrzymuje się na wysokim poziomie i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Wiele osób jest zainteresowanych kupnem nowego mieszkania we Wrocławiu. Najczęściej poszukiwane są właśnie mieszkania Wrocław rynek pierwotny. Wielu osobom zależy właśnie na tym, aby zakupić mieszkanie od dewelopera. Niesie to za sobą wiele plusów, a poza tym podnosi prestiż i status majątkowy. Wydaje się bowiem, że na kupno takiego mieszkania stać jedynie nielicznych mieszkańców Wrocławia.

W praktyce okazuje się jednak, że jest to całkiem opłacalna inwestycja. Co prawda, mieszkania z rynku wtórnego należą do znacznie tańszych, ale trzeba liczyć się z kosztami remontu. Cena za metr kwadratowy powierzchni takiego mieszkania może być tańsza nawet o półtora tysiąca złotych. Trzeba pamiętać jednak o tym, że takie mieszkanie zawsze wymaga gruntownego remontu. Może okazać się z czasem, że konieczna okaże się również wymiana instalacji i wówczas koszt remontu wzrośnie nieporównywalnie.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Kiedy kupujemy mieszkanie całkiem nowe, pochodzące z rynku pierwotnego, można liczyć na wysoką jakość wykonania budynku. Nieruchomości te stawiane są zgodnie z najnowocześniejszymi normami i dzięki temu, przez długie lata nie wymagają w ogóle remontu. Oczywiście, na samym początku trzeba pomalować wszystkie ściany, położyć podłogi i wyremontować łazienkę oraz kuchnię. Koszty nie są jednak tak wysokie, jak w przypadku mieszkania z drugiej ręki, gdzie konieczne jest również położenie gładzi na ścianach i niejednokrotnie całkowita zmiana miejsca gniazdek i włączników światła. W nowym mieszkaniu, takie szczegóły ustala się z deweloperem jeszcze na samym początku i nie trzeba się później niczym martwić. Wiele osób decyduje się więc na zakup deweloperskiego mieszkania Wrocław sprzedaż. Najczęściej znajdują one swoje wymarzone mieszkanie na stronach internetowych wrocławskich deweloperów. Można tam bowiem znaleźć oferty najbardziej aktualne.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz