Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Wrocławskie pizzerie: jaką pizzę w nich zjemy?

Wrocławskie pizzerie: jaką pizzę w nich zjemy?

Wrocław jest przepięknym miastem licznie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Stolica Dolnego Śląska jest miastem przyciągającym także młodych ludzi. To zasługa działających tutaj licznych wyższych uczelni oraz tego, że w mieście i regionie łatwo o znalezienie atrakcyjnej pracy. Wrocław jest też miastem, które zasypia bardzo późno. Na licznych turystów czeka mnóstwo restauracji i knajpek. Nie brakuje także pizzerii. Aby zjeść dobra pizza Wrocław wcale nie trzeba długo szukać.

Jaką pizzę serwują wrocławskie pizzerie?

W niektórych pizzeriach na wolny stolik czeka się naprawdę bardzo długo. To znak, że serwowana jest w nich wyjątkowo smaczna, zbliżona do smaku włoskiej pizza. Cechą szczególną tego włoskiego specjału jest to, że na cienkim lub trochę grubszym drożdżowym placku można ułożyć naprawdę bardzo różne składniki. Czasem jednak kulinarna fantazja ponosi kucharza zbyt daleko. We wrocławskich pizzeriach na pewno chętnie zjemy klasyczną Margheritę. Jest to już obecnie danie kultowe, które koniecznie musi znaleźć się w karcie każdej pizzerii, która chce mieć dużą liczbę gości. Historia tego dania zaczęła się pod koniec XIX wieku od wizyty królowej Włoch Małgorzaty w Neapolu. W trakcie wizyty królowa postanowiła spróbować tego, co jedzą zwykli mieszkańcy. Uprzedzony o jej wizycie kucharz Raffaelo Esposito przygotował trzy wersje pizzy. Jedna złożona z pomidorów, mozzarelli i bazylii szczególnie zasmakowała królowej. Do dnia dzisiejszego pizza nosząca jej imię jest w menu wszystkich pizzerii świata.

Chrupiąca pizza o każdej porze

Sekretem dobrej pizzy są składniki. W Neapolu do przygotowania Margherity używane są tylko lokalne składniki. Polskie pizzerie często decydują się na ich sprowadzanie prosto z Włoch. Pizza jest daniem, które bardzo chętnie zamawiamy z dostawą. We Wrocławiu działa pizzeria, w której pizzę mieszkańcy mogą zamówić także nocą. To bardzo nietypowa pizzeria na kulinarnej mapie Wrocławia. Na pewno jednak był to strzał w dziesiątkę. Pizzeria nie narzeka na brak klientów.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz