Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wszystko, co musisz wiedzieć o kołdrach antyalergicznych

Alergicy, których uczulają konkretne materiały, mają teraz duży wybór bezpiecznej pościeli, która będzie doskonale dopasowana do ich potrzeb. Bez względu na to, czy masz alergię na roztocza, czy też Twoim problemem jest alergia na konkretną tkaninę, wystarczy tylko zakupić odpowiednią kołdrę, żeby móc spać spokojnie.

Pościel antyalergiczna jest ostatnimi czasy bardzo ceniona, szczególnie ta, która wykonana jest z dobrej jakości materiałów.

Kołdra antyalergiczna – jak wybrać najlepszą?

Musisz wyjść przede wszystkim od wiedzy na temat roztoczy. Giną one w temperaturze 55 stopni Celsjusza, dlatego też podczas zakupu pościeli musisz zwrócić uwagę na to, w jakiej temperaturze można ją prać. Optymalnym rozwiązaniem byłoby, gdyby pościel taka mogła być prana w minimum 60 stopniach. Dodatkowo sprawdź, czy antyalergiczna kołdra, którą masz zamiar kupić, jest czymś nasączona. Na rynku można znaleźć modele, które nasącza się specjalnym środkiem, który który eliminuje roztocza. Dodatkowo przed zakupem pościeli musisz sprawdzić, czy aby na pewno posiada ona certyfikat. Atest jest jedynym dowodem, że pościel naprawdę jest antyalergiczna.

Materiały do wyrobu pościeli antyalergicznej

Pościel taką wytwarza się zazwyczaj z wełny merynosa, wielbłąda lub kaszmirskiej kozy. Jej główną zaletą jest fakt zawartości lanoliny, która w naturalny sposób zwalcza roztocza i bakterie. Dodatkowymi zaletami jest fakt, że naturalna pościel antyalergiczna nie chłonie tak bardzo kurzu i brudu, a tym samym nie trzeba jej prać tak często. Pranie natomiast może mieć również negatywny wpływ na nasze zdrowie, bowiem wiele środków piorących uczula, szczególnie przez to, że zawierają w swoim składzie SLS i SLES.

Najlepszymi rodzajami pościeli antyalergicznych są te, które wypełnione są bambusem, lnem lub jedwabiem – przykład pod adresem josilq.pl/koldry.html. Oczywiście ich cena nie należy do najniższych, ale jakość snu w takiej pościeli jest nieporównywalnie większa, niż w przypadku tradycyjnych kołder czy poduszek. Zatrzymują one ciepło, ale jednocześnie nie pozwalają na przegrzanie, a co za tym idzie są doskonałe zarówno w lecie, jak i w ziemie, kiedy potrzebujemy podczas snu dodatkowego ciepła. Nawet, jeżeli antyalergiczna kołdra będzie droga, to warto w nią zainwestować, bowiem jest to wydatek na lata. Dobre wykonanie i najwyższa jakość materiałów sprawią, że posłuży nam naprawdę długo i będzie można ją bez problemu wielokrotnie prać bez straty jakości.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz