Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wybieramy lampy sufitowe

Wybór oświetlenia to jeden z najistotniejszych elementów urządzania mieszkania. W każdym pomieszczeniu powinno być nieco inne, ponieważ w każdym pełni odmienną rolę. Aby wybrać odpowiednie lampy do poszczególnych części domu, należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: funkcjonalność/użytkowość oraz dopasowanie do stylu wnętrza.

W salonie spędzamy zwykle najwięcej czasu: odpoczywamy po pracy, bawimy się z dziećmi czy podejmujemy gości. Idealnym rozwiązaniem będą tu duże lampy sufitowe, zapewniające mocne światło niezbędne do codziennego funkcjonowania. Popularnością cieszą się szklane i kryształowe klosze, a także modele z materiałowym abażurem. Wśród modnych lamp nowoczesnych królują kształty kuli i kwadratu. Warto zdecydować się tutaj na regulację oświetlenia, która pomoże nam dostosować jasność do aktualnie wykonywanych czynności. Kuchnia wymaga mocnego światła – lampa w tym pomieszczeniu powinna mieć wobec tego klosz o dużej średnicy, najlepiej wykonany z przezroczystego szkła lub plastiku. Taki model jest zarazem nowoczesny i praktyczny. Z kolei oświetlenie w sypialni powinno być ciepłe, niezbyt ostre i rozproszone – dobrze sprawdzą się tutaj abażury z materiałów lub papieru ryżowego, które delikatnie tłumią światło. Oryginalnym rozwiązaniem są lampy kryształowe, które wprowadzą do wnętrza blask, nadadzą mu wrażenia luksusu i stworzą romantyczny nastrój. W przedpokoju warto zamontować oświetlenie halogenowe i punktowe – stylowe oraz praktyczne. Natomiast w łazience najlepszym rozwiązaniem będą lampki LED lub gustowny plafon – resztę światła zapewnią lampki umieszczone po bokach lustra.

Nie zapominajmy oczywiście o dopasowaniu oświetlenia do stylu i kolorystyki wnętrza, w jakim będzie się znajdować. W ofercie poszczególnych producentów znajdziemy zarówno klasyczne modele kloszy i abażurów, jak i nowoczesne lampy sufitowe o kontrastowych barwach i fantazyjnych kształtach. Obecnie największą popularnością cieszą się lampy szklane, metalowe i plastikowe. Miłośnikom oryginalnych, luksusowych rozwiązań warto polecić ozdobne żyrandole z kryształkami oraz ażurowe klosze, które dodadzą wnętrzu przepychu.

Sprawdź lampy sufitowe na modo4u.pl.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz