Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wybór brodzika prysznicowego

Dziś prysznic cieszy się sporą popularnością, ponieważ zajmuje mało miejsca w łazience, poprzez co staje się ona automatycznie większa i przestronniejsza.

Kształt prysznica uzależniony jest od kształtu brodzika prysznicowego. Do najpopularniejszych i zarazem najtańszych należą brodziki prysznicowe wykonane z akrylu. Jest to gładki materiał, lekki, ciepły oraz bardzo łatwy w montażu i późniejszym utrzymaniu czystości. Niestety brodziki akrylowe mają wadę, do których należy brak odporności na zarysowania, dlatego do ich czyszczenia nie powinno używać się substancji ściernych, dzięki temu brodzik posłuży nam przez długie lata. Dostępne też są brodziki wykonane ze stali i ceramiki, są to oczywiście droższe modele niż brodziki akrylowe. Niestety brodziki ze stali są zimne, co łatwo odczuć w czasie brania prysznica. Sam kształt brodzika nie jest tak ważny jak jego wymiary, a dokładniej mówiąc głębokość. Najpopularniejszą głębokością brodzików prysznicowych jest 15 cm, choć granice mieszczą się w przedziale 9-30 cm. Warto wybrać brodzik prysznicowy z dnem antypoślizgowym lub specjalnym siedziskiem, które idealnie sprawdza się w przypadku osób starszych – choć nie tylko.

Podczas kupna brodzika i kabiny prysznicowej należy już dokładnie wiedzieć, gdzie będzie umiejscowiony w naszej łazience. Warto też kupować wszystkie niezbędne elementy u jednego producenta. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasować. Warto też zwrócić uwagę, gdzie znajduje się miejsce odpływu brodzika, bo w niektórych modelach może wystąpić problem z poprowadzeniem rur od brodzika do odpływu. Przy aranżacji łazienki warto też pamiętać, gdy będą kładzione płytki ścienne, aby płytki sięgały przynajmniej górnej krawędzi prysznica. Jak można zauważyć wybór brodzika prysznicowego nie jest trudnym zadaniem, zwłaszcza wtedy, gdy wszystko jest zaplanowane do końca. Pamiętajmy o tym, że brodzik i kabina prysznicowa powinna być przystosowana do użytkownika, w taki sposób aby była wygodna i funkcjonalna.

Więcej informacji na :

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz