Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Wybór dachu. Podstawowe zasady

Wybór dachu. Podstawowe zasady

Kiedy wybieramy gotowy projekt domu, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór dachu. Powinien on być dobrany nie tylko pod kątem estetyki budynku, ale także pasować do wymogów samego domu oraz jego lokalizacji.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o wybór odpowiedniego producenta pokryć dachowych

Dobrym rozwiązaniem są dachy Gerard. Mamy tutaj nie tylko szeroki wybór materiałów i gotowych produktów, ale też gwarancje wysokiej jakości i trwałości rozwiązań. Sam wybór dachu powinien być nastawiony przede wszystkim na jego trwałość. Materiał powinien być wytrzymały oraz bardzo odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Wiele z tych wymogów spełnia choćby dachówka ceramiczna.

Dodatkowym kryterium wyboru powinno być to, czy dane pokrycie dachowe zapewnia odpowiednią izolacje. Od tego bowiem zależy temperatura na poddaszu. Jeśli wybierzemy ciężki materiał, to będzie on odporny na przenikanie ciepłego i zimnego powietrza. Dzięki temu nasze rachunki za oszczędzanie będą nieco mniejsze, a samo mieszkanie na poddaszu dużo bardziej komfortowe. Możemy się tutaj zdecydować na połączenie ceramiki z wełną mineralną. Zapewniona w ten sposób termoizolacja idzie w parze izolacyjnością akustyczną, która jest niezwykle istotna dla komfortu mieszkania. W ten sposób też wyeliminujemy problem odgłosów padającego deszczu.

Niestety nie każde pokrycie będzie nadawać się do naszego domu

Wiele zależy od przekroju krokwi oraz innych elementów więźby. Niektóre powierzchnie wręcz determinują wybór odpowiedniego dachu. W trakcie budowy nie powinno się bez konsultacji z architektem lub konstruktorem zmieniać pokrycia dachowego, ponieważ może to wymagać przekształceń w konstrukcji więźby. To zaś grozi poważnymi konsekwencjami, włączając w to nawet katastrofę budowlaną. Ostatecznie musimy przed zakupem określić nasz budżet, który przeznaczamy na zakup dachu. Niestety jak w każdym przypadku, im ten jest większy, tym większe będziemy mieli pole do manewru i możliwości wyboru.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz