Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wybór mebli wypoczynkowych

Meble wypoczynkowe powoli wracają do łask. W okresie wakacyjnym wielu ludzi wyjeżdża na swoje działki czy do innych tego typu miejsc które umożliwiają im szybki wypoczynek.

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na domki letniskowe toteż nikogo nie dziwi fakt iż meble tego rodzaju są wykupywane niczym świeże bułeczki. Urządzając własny domek letniskowy powinniśmy jednak pamiętać także o innych przedmiotach codziennego użytku które nam się przydadzą. Biorąc pod uwagę to iż większość ludzi buduje swoje wakacyjne „zamczyska” na mazurach stolica kraju jest najodpowiedniejszym miejscem w którym możemy dostać wszelkiego rodzaju meble tapicerowane i te innego rodzaju.

Ikea największym producentem mebli

Jednym z największych sklepów oferujących różnego rodzaju meble jest IKEA. Szwedzka firma specjalizuje się już od wielu lat głównie w produkcji mebli i innych tego typu artykułów dekoracyjnych. Nie można zapominać o ich sprzedaży detalicznej tak ważnej we współczesnym świecie. IKEA została założona przez Ingvara Kamprada w 1943 roku. Pewno wielu z was zastanawiało się nad tym skąd się wzięła jej nazwa. Otóż powstała ona jako akronim od wyrazów: Ingvar Kamprad oraz Elmtaryd i Agunnaryd. Te dwie ostatnie nazwy dotyczą miejscowości i rodzinnej parafii założyciela sklepu. Warto też jest wspomnieć o tym iż jest to jedna z pierwszych na świecie placówek oferujących meble w zestawach do samodzielnego złożenia. Ciekawostką jest to że Polska wciąż pozostaje najważniejszym producentem wszystkich mebli sprzedawanych w sklepach IKEA na całym świecie. Pierwszym kontraktem na produkcję mebli IKEA był ten zawarty z przedsiębiorstwem państwowym Fameg w 1961. Według danych z 2010 Szwedzka firma współpracowała już z ponad sześćdziesięcioma polskimi producentami mebli.

Inni producenci mebli

Nasza stolica oczywiście pozostaje głównym skupiskiem produkcji i sprzedaży produktów tej firmy. Tak więc jeżeli chodzi o meble nowoczesne warszawa ma swoją historię. Lata współpracy z największymi meblarskimi gigantami na świecie. Możemy więc tam kupić praktycznie wszystko. Jeżeli chodzi o wygodne materace warszawa jest jednym z miejsc do których na pewno warto się udać. Dotyczy to również każdego innego rodzaju mebli i przedmiotów użytkowych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz