Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wybór odpowiednich farb ściennych

Kiedy planujemy remont naszego domu lub mieszkania, napotykamy zazwyczaj na problem polegający na wyborze odpowiedniego koloru ścian do wszystkich pomieszczeń. Zazwyczaj marzy się nam jakaś zmiana, jednakże nie chcemy przesadzać i obawiamy się drastycznych posunięć. Wiele osób decyduje się więc na kolory z mieszalników, a nie ze standardowej palety farb ściennych.

Duży wybór kolorystyczny farb znajduje się w ofercie Duluxa. Można tam swobodnie wybierać spośród setek różnych odcieni i dopasować odpowiedni do swoich wnętrz. Pomocna może się okazać również wygodna aplikacja Dulux Visualizer, która umożliwia wizualizowanie sobie końcowego efektu, jaki uzyskamy we własnych czterech kątach. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z takiej możliwości.

Dobrze kryjąca farba, to podstawa

Należy jednak pamiętać, że istotny przy wyborze farby jest nie tylko jej kolor. Powinna być to przede wszystkim farba dobrze kryjąca. Dzięki temu, nie będzie trzeba kilka razy pokrywać ścian i wystarczą nam dwa podejścia. Poza tym, doświadczeni projektanci wnętrz polecają przede wszystkim farby matowe. Sprawiają one bowiem, że każda ściana wygląda na idealnie równą. Dzieje się tak, ponieważ te farby nie dobijają światła słonecznego, ani sztucznego.

Farby dla alergika

Poza tym, jeżeli w domu mieszka alergik, koniecznie należy wybierać farby z odpowiednim atestem. Dzięki nim, można nawet spać w pomalowanym w ciągu dnia pomieszczeniu, ponieważ nie wydzielają one szkodliwych oparów i substancji zapachowych. Warto pomyśleć również o wyborze farb zmywalnych. Dzięki temu, można swoje ściany myć, kiedy tylko pojawią się na nich jakiekolwiek zabrudzenia, lub plamy. Jest to najlepsze rozwiązanie dla rodziców małych dzieci i dla właścicieli domowych zwierząt, które wychodzą na zewnątrz. Sprawdzi się ono z pewnością w każdym domu. Umożliwia to również przeciągnięcie w czasie kolejnego remontu, ponieważ nasze ściany znacznie dłużej pozostają świeże i czyste. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na zakup takich zmywalnych farb, chociaż są one nieco droższe od tradycyjnych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz