Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wymiana okien

Wymiana okienW każdym domu i mieszkaniu spotykamy się z koniecznością wymiany okien. Czasem jest to wyłącznie kwestia estetyki, a w innym przypadku konieczność eliminowania strat ciepła.

Rynek okien jest mocno nasycony, dzięki czemu dysponujemy naprawdę olbrzymim wyborem. Tu powstaje dylemat, który często towarzyszy nam podczas wyboru typu okien i technologii ich wykonania. Rozważamy zakup wracających do łask okien drewnianych, które jednak nie cechują się tak wysokimi parametrami energooszczędnymi, jak okna pcv. Te drugie z kolei nie są pozbawione pewnych wad, lecz rozwinięta technologia i duże doświadczenie firm produkujących okna plastikowe, skutecznie te wady eliminują. Co stanowi zasadniczy problem?

Trwałość i szczelność okien

Przede wszystkim trwałość i szczelność. Nam – klientom, zależy oczywiście na obu kwestiach. Chcemy okien trwałych, które posłużą wiele lat, ponieważ jest to kosztowna inwestycja i nie zamierzamy jej w najbliższym czasie powtarzać. Chcemy również okien szczelnych, bo przecież oczekujemy lepszych parametrów związanych z utratą ciepła. Wybierając okna wykonane z tworzyw sztucznych musimy wiedzieć, że kryterium trwałości jest głównie uzależnione od oddziaływania promieniowania UV i olbrzymich amplitud temperatur, sięgających kilkudziesięciu stopni Celsjusza. W przypadku starszych modeli okien plastikowych, możemy zauważyć ich zżółknięcie, a nawet odkształcenia. Współcześni producenci starają się temu zapobiegać poprzez nanoszenie warstw nieprzepuszczających szkodliwego promieniowania słonecznego (http://www.abakus-okna.com.pl/produkty/abakus-standard). Zmieniła się również technologia wykonania ram i szkieletów okien, pozwalając na zachowanie większej sztywności konstrukcji i eliminując odkształcenia.

Nawiewniki w oknach PCV

Powszechnie wyraża się pogląd, że okna pcv są zbyt szczelne, co uniemożliwia nawet minimalną wymianę powietrza i wpływa na powstawanie grzyba. Dotychczas rzeczywiście tak było, jednak i w tym przypadku producenci zaczęli stosować w swoich produktach tzw. nawiewniki, których rolą jest umożliwienie wymiany powietrza bez znaczących strat ciepła.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz