Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak urządzić łazienkę?

Praktycznie najważniejszym elementem wyposażenia każdej łazienki jest umywalka, należy znać tylko zasady wygodnego umiejscowienia Umywalki, tak aby można było z niej swobodnie korzystać.

Jeśli nie da się spełnić określonych warunków to w łazience najlepiej po prostu z takiej umywalki zrezygnować, aczkolwiek wygodniejsze może okazać się zrezygnowanie z zabierającej dużo wolnej przestrzeni w łazience wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Podstawą, jest odpowiednie oddalenie umywalki od ściany.

Szafki łazienkowe

WnętrzeNiezależnie od tego czy jest ona przeznaczona dla osoby dorosłej czy też dziecka, to powinna być to odległość co najmniej około 30 centymetrów, lub nieco więcej, pozwala to na wygodne korzystnie z umywalki. Istotne jest także odpowiednie umiejscowienie umywalki, na określonej wysokości. O to jednak nie trzeba się specjalnie martwić bowiem można zakupić typowe Szafki łazienkowe na których już na odpowiedniej wysokości zamontuje się umywalkę. Warto jednak pamiętać o tym, że także wolnostojące umywalki powinno się montować na standardowej wysokości około 80 centymetrów. Różnice od tej zasady mogą dotyczyć osób wyjątkowo wysokich lub też niskich, którym inaczej niewygodnie będzie korzystać z umywalki. Planując wyposażenie mieszkania najlepiej jest jednak postawić na najbardziej typowe i standardowe rozwiązania.

Lustro

MebleObowiązkowo ponad umywalką powinno znaleźć się lustro. Od jego ustawienia zależy to czy będzie ono spełniało zasadniczo swoją rolę. Chodzi o możliwość swobodnego korzystania z takiego lustra w momencie gdy korzysta się z umywalki, ale także i z pewnej odległości powinna istnieć możliwość zobaczenia swojej całej sylwetki, o ile oczywiście pozwalają na to wymiary łazienki. W większych łazienkach możliwe jest także zastosowanie dwóch umywalek jednocześnie. Także ważne jest wtedy ich odpowiednie rozstawienie. Przyjmuje się, że powinny znajdować się one co najmniej w odległości jednego metra od siebie, ale im odległość ta będzie wyższa, tym wygodniej będzie korzystać z takiego sprzętu. Na koniec pozostaje jeszcze wybór producenta umywalki. Jednym z wiodących producentów jest Roca oferująca wyjątkowo szeroki zakres elementów wyposażenia łazienki.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz