Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Wystrój kuchni

Planując wystrój swojej kuchni powinniśmy wziąć pod uwagę kilka jak najbardziej istotnych czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście odpowiednie wykorzystanie przestrzeni.

Niektóre ze sprzętów kuchennych można ustawić w zasadzie tylko w jednym odpowiednio wyznaczonym do tego celu miejscu, przykładem jest na przykład kuchenka, gdzie przebudowa przyłącza gazowego może być niezwykle uciążliwa dla domowników, nie mówiąc już o znaczących kosztach związanych z tego rodzaju działaniami.

Odpowiednie rozstawienie mebli

StółDlatego też rozplanowanie ustawienia kuchennych sprzętów powinniśmy zacząć od tego. Kolejnym istotnym elementem jest ustawienie lodówki, która powinna znajdować się jak najdalej kuchenki oraz pieca. Podobne zasady dotyczyć będą oczywiście także zamrażalki jeśli jest to zupełnie osobne urządzenie. Dopiero wtedy można rozplanować ustawienie szafek kuchennych i tym podobnego sprzętu. Od tego w jaki sposób zagospodarowana zostanie przestrzeń w kuchni uzależnione jest to, czy wystarczy jeszcze miejsca na stół z krzesłami. Dawniej był to jeden z najbardziej standardowych mebli stosowanych w kuchni, nawet jeśli w domu znajdowała się osobna jadalnia, to stół wraz z krzesłami znakomicie przydawał się chociażby przy przygotowywaniu posiłków.

Jadalnia

StółDzisiaj nie jest to już takie oczywiste, ale do tej tradycji warto jest z wielu powodów powrócić. Prawidłowo dopasowany stół kuchenny powinien nie tylko ułatwiać przygotowywanie posiłków domowych, ale także jak najbardziej służyć może jako miejsc do ich spożywania. Alternatywą może być zastosowanie blatu kuchennego, który wykorzystywany jest głównie do przygotowywania posiłków, ale także może być w kilku przypadkach stosowany do ich spożywania. Stół kuchenny nie jest dobrym pomysłem w tak zwanych pół otwartych kuchniach, gdzie po prostu może nie pasować. Taka forma kuchni stosowana jest zwykle przy stosunkowo małych pomieszczeniach kuchennych, ale już w zupełnie otwartej kuchni miejsce na stół może, a nawet powinno się z wielu powodów znaleźć, chociażby ze względów w pełni praktycznych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz