Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Wytrzymają nawet trzęsienie ziemi

Wytrzymają nawet trzęsienie ziemi

Blachodachówki nie uchodzą w naszej powszechnej świadomości za rozwiązanie optymalne dla dachu. Kojarzone są raczej z technologiami sprzed kilkudziesięciu lat, które miały po prostu zaoferować nam tani sposób pokrycia dachu przy jednoczesnym zapewnieniu w miarę dobrych właściwości pokrycia dachowego.

Kwestiami energooszczędności nikt się wtedy za bardzo nie przejmował, a jeśli porównywać blachodachówki z papą, można było nazwać to rozwiązanie całkiem trwałym. Od tego czasu upłynęło jednak bardzo dużo wody w Wiśle i współczesna blachodachówka Gerard to rozwiązanie, które co prawda ma bardzo zbliżone podstawowe założenia, ale ich realizacja to zupełnie inny poziom.

Tanio i dobrze

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że blachodachówki Gerard to zupełnie inny poziom niż ich tanie pierwowzory. Z miejsca dostajemy bowiem 50 lat gwarancji na pokrycie dachowe, czego często nie oferuje nam nawet klasyczna, bardzo droga i ciężka dachówka. Zostało to uzyskane w stosunkowo prosty sposób, ponieważ mamy tutaj do czynienia z połączeniem dwóch ważnych kwestii.

Pierwsza z nich to fakt, że blachodachówka w tej technologii wykonana jest z ze stali aluminiowo-cynkowej, co oznacza, że jest ona bardzo odporna na korozję, jest lekka i w dużej mierze odporna na wiele czynników środowiskowych. Samo to by jednak nie wystarczyło.

Prawdziwym kluczem do sukcesu jest posypka pojawiająca się na blachodachówkach. Blachodachówka z posypką w technologii Gerard to element znakomicie zabezpieczony przed wszystkim, co mogłoby się pojawić na powierzchni każdego elementu.

Wulkaniczna posypka

Wulkaniczny charakter posypki ma bardzo wiele znakomitych właściwości. Przede wszystkim, posypka chroni przed czynnikami korozyjnymi, których w naszym powietrzu nie brakuje. Co więcej, jest ona bardzo elastyczna, więc wszelkiego rodzaju uderzenia, na przykład od dużego gradu, nie są dla niej groźne. Ważne jest także to, że aerodynamika posypki sprawia, iż nie jest wrażliwa na działanie wiatru i łatwo jej się z dachu tornadem nie usunie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz