Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Z jakiego tworzywa wybrać materac dla dziecka

Wybór odpowiedniego materaca dla dziecka nie jest łatwą sprawą, ponieważ trzeba zwracać przy tym uwagę na wiele ważnych aspektów. My jednak skupimy się w tym artykule jedynie na tworzywie, z którego są one wykonywane, a wybór jest tutaj bardzo spory.

Oprócz najpopularniejszych, które wykonywane są z pianki poliuretanowej termoelastycznej czy też lateksu można zdecydować się na materac gryczano kokosowy albo kokosowo-piankowy. Poniżej opiszę trzy tworzywa, które są najczęściej polecane zarówno przez sprzedawców jak i matki, które nabyły materace z nich wykonane dla swoich dzieci.

Podparcie kręgosłupa

SypialniaNa pierwszy rzut pójdzie pianka poliuretanowa, czyli materiał bardzo elastyczny, który nie ma najmniejszych problemów z dopasowaniem się do kształtu ciała maluszka. Dzięki temu umożliwia odpowiednie podparcie kręgosłupa dziecka w każdej pozycji, w jakiej się tylko znajduje. Dodatkowymi cechami, które przemawiają na korzyść tego surowca jest bardzo dobra wentylacja, przez co powietrze może swobodnie przepływać przez cały materac i tym samym ogranicza rozwój bakterii i wirusów. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Wystarczy bowiem około 100zł aby kupić całkiem dobry, który posłuży przez kilkanaście miesięcy. Jedyną wadą tego materiału jest to, iż może on się szybko odkształcać.

Pianka termoelastyczna

SypialniaKolejnym tworzywem, na które warto zwrócić uwage jest pianka termoelastyczna, które potrafi reagować na ciepło wydzielane przez ciało dziecko. Im temperatura jest wyższa to tym bardziej elastyczny staje się materac. Taka technologia umożliwia optymalne ułożenie kręgosłupa dziecka podczas snu. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak lateks, który nie tylko potrafi dobrze dopasować się do ułożenia dziecka na nim, ale również jest z natury antybakteryjny. Nie ma możliwości, aby w jego wnętrzu pojawiły się bakterie czy też grzyby, które mogłyby stworzyć zagrożenie dla zdrowia małego dziecka. Dodatkowo bardzo dobra wentylacja takich materacy sprawia, że dziecko śpiąc na nim nie poci się i może spać komfortowo.

poznaj ofertę – http://ravensberger-materace.pl/

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz