Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Zabudowa obrzeży i centrum miast w Polsce

Od dłuższego czasu rynek mieszkaniowy wypełniony jest informacjami o kolejnych inwestycjach deweloperów. Coraz więcej jest firm i spółek budujących nowe osiedla, domki szeregowe, apartamentowce czy rzadko jeszcze spotykane lofty i soft-lofty. Wyczerpanie terenów w centrum miast i ścisła ich zabudowa powodują, że nowe mieszkania buduje się na obrzeżach. Właściciele spędzają w swoich mieszkaniach niewielką ilość czasu, a trudności komunikacyjne czy odległość powodują, że osiedla takie do późnych godzin popołudniowych zostają w większości puste. Jest to pewna bariera, szczególnie dla rodzin z dziećmi czy osób aktywnych- bowiem stanie w korkach i wielogodzinne dojazdy potrafią odebrać radość z zakupu nowego lokum.


Okazuje się, że miasta chcą przełamać ten trend zabudowywania przedmieść. Kolejne działki, pomimo wysokich kosztów zakupu terenu w bliskim sąsiedztwie centrum, są sprzedawane inwestorom i wykańczane niewielkimi rezydencjami czy apartamentowcami. W stolicy Dolnego Śląska ekspansja w budownictwie trwa już dość długo, a ilość sprzedanych w ostatniej dekadzie mieszkań idzie w dziesiątki tysięcy.

Mieszkania we Wrocławiu

Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają w rejonach, które do niedawna wydawały się niemożliwe do zabudowania, a kolejni inwestorzy wchodzą na rynek z ofertami. Taka sytuacja cieszy szczególnie kupujących mieszkania jako inwestycje – zdecydowanie łatwiej jest bowiem wynająć lokal w centrum (dla firmy, na przykład jako biuro) niż na obrzeżach miasta. Nawet studenci, dla których jednym z priorytetów jest odległość od uczelni, decydują się na opłacenie wyższej stawki i możliwość pójścia na uczelnię spacerem czy przejażdżkę rowerem miejskim.

Inne możliwości

Tu warto też zwrócić uwagę na mieszkania budowane przez spółdzielnie czy tzw. TBSy, które służyć mają jako zastępcze lokale dla osób niemogących uzyskać kredytu mieszkaniowego. I o ile kojarzą się często z archaicznymi lokalami w fatalnym stanie (choć stan faktyczny temu zaprzecza, bowiem budowane są także nowe mieszkania)- okazać się może, że będzie to najlepsze rozwiązanie dla wielu osób.

Zobacz oferty:

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz