Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Zalety drzwi składanych

Przemyślane zagospodarowanie przestrzeni jest bardzo ważne w każdym mieszkaniu. Jest ono tym ważniejsze, im mniejsza jest powierzchnia użytkowa danego lokum. Wiele mieszkań w naszych blokach nie przekracza 50 metrów kwadratowych.

Na tej niewielkiej powierzchni zwykle znajdują się dwa, rzadziej trzy pokoje, kuchnia i łazienka. Czasem aż trudno uwierzyć, że na tak małej przestrzeni mieszczą się wszystkie niezbędne sprzęty i meble. Co więcej, tej wielkości mieszkania nierzadko zamieszkuje 4-5 osób.

Jeśli w niewielkim mieszkaniu mieszka 4-5 osób, może być w nim naprawdę ciasno, gdy źle rozplanuje się położenie wszystkich mebli i sprzętów. Ważne są jednak nie tylko one, ale również inne elementy wyposażenia mieszkania, np. drzwi. W małych mieszkaniach często rezygnuje się z drzwi kuchennych, jednak ciężko jest zrezygnować z drzwi pokojowych, nie wspominając już o łazienkowych. Można jednak wybrać drzwi, które nie tylko będą oszczędzać przestrzeń, ale i dobrze się prezentować.

Idealnie sprawdzają się w takim przypadku drzwi na wymiar, które doskonale dopasowują się do naszego wnętrza. Prym wiodą drzwi harmonijkowe, które są obecnie dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach. Nie przypominają one niczym drzwi harmonijkowym sprzedawanych w latach 80., kiedy to tego typu drzwi wyglądały bardzo tandetnie i były mało solidne. Obecnie są one nie tylko bardzo funkcjonalne, ale i eleganckie, przez co wybierają je nawet osoby majętne, którym nie obcy jest minimalizm i prostota w aranżacji wnętrz.

Drzwi na wymiar można zamówić w większości sklepów ze stolarką drzwiową i okienną oraz w Internecie. Wybór jest więc naprawdę duży. Ponadto drzwi harmonijkowe dostępne są w wielu marketach budowlanych, jednak tam trzeba liczyć się z tym, że dostępny asortyment nie będzie zbyt bogaty – zwykle w tego typu sklepach znajdziemy od 4 do 6 różnych modelów drzwi składanych. Warto jednak przemyśleć zakup drzwi harmonijek, gdyż są one doskonałym rozwiązaniem łączącym w sobie użyteczność z eleganckim wyglądem.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz