Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Zalety i wady materacy sprężynowych

Materace bonelowe mają już bardzo długą tradycję i korzysta się z nich w tapicerstwie od bardzo długiego czasu. Nic w tym dziwnego skoro są one bardzo wygodne i przede wszystkim tanie.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu były one otoczone niedużą ilością pianki poliuretanowej, przez co często pękały i przebijając tapicerkę sprężyny pojawiały się na zewnątrz. W dzisiejszych czasach nie ma raczej szans na taką sytuację, ponieważ koło materace sprężynowe wykonywane są już całkiem inaczej dzięki czemu są o wiele stabilniejsze i mocniejsze.

Warstwa ochronna

WnętrzeDzieje się tak za sprawą tego, iż sprężyny umieszczone w materacu są otoczone warstwą ochronną, która uniemożliwia wydostanie się ich na zewnątrz. Do wykonania takiego zabezpieczenia najczęściej wykorzystywane jest między innymi końskie włosie trawa morska albo włókno kokosowe, które łączy się z używaną od lat pianką poliuretanową. Kupując materac bonelowy warto wiedzieć, że sprężyny mają różne liczby zwojów. Im jest ich więcej to tym grubszy jest materac, a tym samym staje się bardziej wygodny oraz sprężysty. Warto również zwrócić uwagę na certyfikaty załączone do materaca, o dziwo nie jest tutaj najważniejszy ISO 9001, gdyż głównym wyznacznikiem dobrej jakości materaca jest grubość sprężyn, która decyduje o jego trwałości.

Estrella Lux

Narożnik z funkcją spaniaJeżeli drut ma średnicę przynajmniej 2,2 milimetra to możemy się spodziewać iż materac będzie dobrze wykonany. Jednym z przykładów doskonałych materacy jest Estrella Lux, z którego większość kupujących jest bardzo zadowolona. Zwracając uwagę na najważniejsze zalety materacy sprężynowych nie można pominąć ich ceny. Myślę, że porównując je do innych materacy tylko ten czynnik będzie korzystny. Patrząc na wady możemy wyliczyć ich więcej. Zazwyczaj materace bonelowe są twarde, przez co większość osób uzna je za niewygodne. Dodatkowo mają one bardzo małą elastyczność punktową, dzieje się tak dlatego ponieważ wszystkie zawarte w nim sprężyny są ze sobą połączone i naciskając na jeden punkt wprawiamy w ruch niemal wszystkie sprężyny.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz