Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Zastosowanie lamp LED.

Czym kierujemy się kupując żarówkę? Zazwyczaj zależy nam na takich aspektach jak cena i żywotność oraz rozmiar gwintu. Ale to nie jedyne czynniki na które powinniśmy zwracać uwagę.

Obecnie bardzo dużą rolę odgrywa ekologia. W Europie ustanowiono ograniczenia, co do sprzedaży żarówek wysokiej mocy, więc można stwierdzić, że powoli oswajamy się z myślą, że to od nas zależy jakość życia na tej planecie. Dlatego dobrym rozwiązaniem są żarówki energooszczędne. Inwestowanie w nie, nie musi być motywowane dbałością o środowisko, ale choćby takim argumentem jak możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną. Jedną z nich jest lampa LED, która zużywa kilkukrotnie mniej prądu niż zwykła żarówka. Dodatkowo charakteryzuje się dużą żywotnością. Jedyną jej wadą jest dosyć wysoka cena, ale biorąc pod uwagę oszczędności jakie, dzięki niej możemy poczynić z pewnością warto dokonać takiej inwestycji. Ledy mają szerokie spektrum zastosowań.

Szczególnie polecane są do latarek lub czołówek. Nocna wyprawa w górach, nie może sobie pozwolić na to aby zabrakło oświetlenia. Wybierając się w trudne warunki lampa LED jest idealnym rozwiązaniem, gdyż posiada wysoką odporność na warunki atmosferyczne, poza tym możemy uniknąć sytuacji w których nagle nastanie ciemność, nie musimy zabierać dodatkowych żarówek i dużej ilości baterii na czarną godzinę. Na tej żarówce można naprawdę polegać.

Z pewnością możemy je także zastosować w serwisach i halach produkcyjnych. A wszystko dlatego, że wytwarzają bardzo niewielką ilość ciepła, co niekiedy ma duże znaczenie dla komfortu pracowników lub zachowania odpowiedniej formy materiałów oraz bezpieczeństwa. Przydatny może być tu też szeroki zakres napięć roboczych, dlatego też znajdują one tak duże zastosowanie w przemyśle.

Wykorzystanie żarówek LED w aranżacji wnętrz w ostatnich czasach staje się bardzo modne. Wprowadzają one do pomieszczeń nowoczesny klimat. Sprawiają, że wnętrza stają się jaśniejsze i bardziej ekskluzywne. Poza tym duży wybór barwy światła powoduje, że mogą bardzo zmienić nasze cztery kąty.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz