Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Zestawy wypoczynkowe

Przy zakupie zestawów wypoczynkowych dosyć często wybiera się takie zestawy, które będą pasować nam z wielu różnorodnych powodów, jednym z kryteriów wyboru jest liczba domowników.

Wydaje się to praktyczne ale kierowanie się tylko tym może doprowadzić w przyszłości do problemów z użytkowaniem zestawu wypoczynkowego na przykład w momencie zaproszenia do domu gości. Istnieje jednakże wiele sposobów na aby sobie z problemem tym poradzić.

Klasyczne zestawienie

MebleNajbardziej klasycznym, najczęściej spotykanym w wielu domach jest zestaw 3 + 1 + 1 czyli większa, przynajmniej trzy osobowa kanapa oraz dwa fotele. Istnieje kilka ciekawych konfiguracji ustawienia takiego zestawu wypoczynkowego nawet w niewielkim salonie, ale ze względów praktycznych taki wybór nie jest najkorzystniejszy. O wiele praktyczniejsze są zestawy 3 2 1, które ponadto zdecydowanie lepiej się w salonie prezentują, niezależnie od tego czy meble będą ustawione względnie blisko siebie czy też w większych odległościach w salonie. Różnica w porównaniu do opisanego wcześniej, jeszcze względnie popularnego zestawu wypoczynkowego polega oczywiście na tym, że jeden fotel zastępowany jest elegancką, dwuosobową kanapą.

Więcej możliwych konfiguracji

WnętrzaDzięki temu prostemu zabiegowi nie tylko istnieje możliwość przyjmowania większej liczby gości, ale także domownicy mają do wyboru więcej możliwych konfiguracji ustawienia mebli wypoczynkowych. Mogą być one skoncentrowane zarówno wokół klasycznego stolika salonowego, jak również rozmieszczone w taki sposób aby można było wygodnie oglądać telewizję. Zestawy 3 2 1 doskonale nadają się zarówno do wypoczynku jak i do przyjmowania gości. Tak jak przy wszystkich meblach wypoczynkowych odpowiednio dobierana powinna być także twardość owych mebli. Im są one twardsze tym lepiej nadają się do zwyczajnego siedzenia, co może mieć znaczenie przy przyjmowaniu gości. Jeśli chodzi o mniej twarde meble, mogą być one wykorzystane nie tylko do wypoczynku ale nawet do spania, tak więc mogą być to meble wypoczynkowe jak najbardziej z dodatkową funkcjonalnością.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz