Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Zrób remont!

Zrób remont!

Od dawna masz już dość swojego mieszkania? Nudzi Cię i męczy oglądanie wciąż tych samych ścian, które są już szare i brudne? Chyba to znak, że najwyższy czas na remont! W końcu chyba każdy z nas chce czuć się dobrze w swoim domu.

Dlatego dbamy o porządek i ustawiamy kwiaty w wazonie na kuchennym stole. Z czasem jednak przestaje to wystarczać. Wtedy nadchodzi właśnie moment, w którym trzeba odmalować ściany i zrobić różnego rodzaju naprawy czy nawet wymiany na przykład wanny albo płytek w łazience.

Od czego zacząć i jak się właściwie za to zabrać?

Na samym początku musisz poważnie zastanowić się które pomieszczenia najbardziej potrzebują remontu. Następnie sprawdź, policz ile możesz przeznaczyć pieniędzy na rzecz remontu. Kolejnym krokiem jest wybranie się do sklepu po farby do ścian. Musisz oczywiście wybrać barwę, która będzie wiodła prym w Twoim mieszkaniu. Dzięki temu wszystko będzie spójne i zgrane.

Malowanie wnętrz wcale nie jest najprostszą czynnością.

Dlatego bezwzględnie będą potrzebne Ci specjalne narzędzia. Między innymi musisz kupić wałki i pędzle. Oprócz tego niezbędna będzie oczywiście taśma malarska. Nie zapomnij także kupić folii albo pokrowca do przykrycia wszystkich mebli. Nie chciałbyś przecież, aby coś się zabrudziło przy malowaniu, prawda? Warto także zwrócić uwagę na farby do łazienek, np. Dulux EasyCare. Są one wodoodporne i dzięki temu nie rośnie na ścianach żaden grzyb. Oczywiście taki rodzaj farb jest trochę droższy, ale warto zapłacić więcej i nie martwić się o nieproszonych gości na ścianach w łazience. Inną istotną kwestią jest oczywiście sporządzenie odpowiedniego kosztorysu. Warto na początku ustalić nieprzekraczalny budżet. Oprócz tego dobrze jest mieć listę potrzebnych sprzętów i usług oraz orientacyjnych cen. Nie pomijaj małych wydatków to właśnie one generują duże sumy. Możesz nawet się zdziwić jak duże! Dlatego koniecznie kontroluj wydatki. Dzięki temu nie wydasz więcej niż zamierzałeś. Musisz jednak być świadom realnych cen i kosztów. Mierz siły na zamiary!

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz